.

.

Попусти
Дигитален термометар пиштол не контакт ласерски температура метар тестер GM530 -50~530C (-58~875F) ИНФРАЦРВЕНИТЕ Ласерски Точка Пиштол Pyrometer

Дигитален термометар пиштол не контакт ласерски температура метар тестер GM530 -50~530C (-58~875F) ИНФРАЦРВЕНИТЕ Ласерски

DEN 443.52

Износ
Залиха

Карактеристики

Бренд Име:
BENETECH(електрични)
Стил:
Рачни
Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под
Моќност Тип:
AAA Батерија
Дисплеј Тип:
Дигитални
Макс Мерење На Температурата:
120°C & Над
Број На Модел На:
GM530
Употреба:
Индустриски
Теорија:
инфрацрвен термометар
Објектот:
Дигитален термометар пиштол не контакт ласерски температура тестер
Мерен Опсег:
-50~530C (-58~875F)
Точноста:
+/-1.5 C/+/-1.5%
LCD заднинско осветлување:
Yes
Индикација За Слаба Батерија:
Yes
Резолуција:
0.1 C или 0.1 С
Emissivity:
0.95 претходно
Растојание На Самото Место Дажба:
12
Производи во категоријата