.

.

Попусти
GORST Автомобил / автомобили делови гас позиција сензор TPS за HYUNDAI SANTA FE,SONATA /КИА ОПТИМА ,ОЕМ БР.:35102-38610

GORST Автомобил / автомобили делови гас позиција сензор TPS за HYUNDAI SANTA FE,SONATA /КИА ОПТИМА ,ОЕМ БР.:35102-38610

DEN 228.00

Износ
Залиха

Карактеристики

Повторливост:
50000000
линеарна:
0.5%
Бренд Име:
GORST
Тип:
Линеарни Изразување Тип
Hysteresis:
0.5%
Тип На Сензор:
Холцер
Резолуција:
0.1
Мерен Опсег:
0-200
Чувствителност:
200mV/mm
V:
5
ohm:
2000 година
Производи во категоријата