.

.

Попусти
TCBWORTH РК Литиум полимер батерија 4S 14.8 V 6000mAh 60C MAX 120C За РК Авион Quadrotor Хеликоптер Летало Li-ion батерија

TCBWORTH РК Литиум полимер батерија 4S 14.8 V 6000mAh 60C MAX 120C За РК Авион Quadrotor Хеликоптер Летало Li-ion

DEN 1502.40

Износ
Залиха

Карактеристики

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Големина:
155*48*38mm
Алатка Материјали:
Батеријата
Надградба На Делови/Додатоци:
Литиум Батерија
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Батеријата
РК Делови и Accs:
Батерии - LiPo
За Возило Тип:
Авионите
Број На Модел На:
4S 14.8 V 6000mAh 60C
Четири тркала Атрибути:
Батеријата
Технички параметри:
Вредност 5
Бренд Име:
TCBWORTH
Материјал:
lipo батеријата
Капацитетот На Батеријата:
6000MAH
Празнење стапки:
60c
Напон:
14.8V
користат за:
Авион Летало Хеликоптер Quadrotor
Тип:
рк батеријата
Материјал:
lipo батеријата
Производи во категоријата