.

.

Попусти
LM317 DC-DC Линеарна Конвертор Buck Чекор Надолу Ниска Бран Модул за Напојување Нови

LM317 DC-DC Линеарна Конвертор Buck Чекор Надолу Ниска Бран Модул за Напојување Нови

DEN 33.60

Износ
Залиха

Карактеристики

Бренд Име:
BGEKTOTH
Тип:
DC/DC Конвертори
Број На Модел На:
видете информации
Големина:
35.6 (mm) x16.8 (mm)
Тежина:
13g
Влезен Напон:
4.2 ~ 40 V
Излезниот Напон:
1.2 ~ 37V
Фрекфенција:
100 (MHz)
Излезна Струја:
1.5 A (min), 2.2 A (typ)
Производи во категоријата