.

.

Попусти
CT12 17201-64010 17201-70020 Турбо Турбополнач За TOYOTA CAMRY 1983 CV10 1984-88 SOARER 1986-1988 1CTL 1CTLC 1GGTEU 1.8/4 1.8 L

CT12 17201-64010 17201-70020 Турбо Турбополнач За TOYOTA CAMRY 1983 CV10 1984-88 SOARER 1986-1988 1CTL 1CTLC 1GGTEU

DEN 5027.76

Износ
Залиха

Карактеристики

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Бренд Име:
ECEPTECH
Име На Модел:
CT12 17201-64010 За TOYOTA CAMRY CV10 83-88 SOARER 86-88 1CTLC 1.8 L
Frequence Опсег:
.
Објектот Ширина:
20inch
Модел Година:
1983-
Поставување на Возило:
ПРЕД
Материјал Тип:
Комп Тркала C355;Турбина Тркала K418;Float Имајќи CW713R;Окно 42CrMo
Објектот Висина:
20inch
Автомобил Производител:
Тојота
Специјални Функции:
Зголемување на моторот на воздухот, се произведуваат повеќе моќност и вртежен момент
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Објектот Должина:
20inch
Објектот Тежина:
7kg
Име На Модел:
CT12 CT2063 Турбополнач Turbo
Дел Број:
17201-64010 17201-70020 17201 64010 17201 70020
ОЕМ број:
1720164010 1720170020
Апликацијата возило:
За TOYOTA CAMRY 1983 CV10 1984-88 SOARER 1986-1988 1CTLC 1.8/4 1.8 L
Примена на моторот:
1CTLC 1CTL 1CT-LC 1CT-L 1C-TLC 1C-Т 1GGTEU 1.8/4 1.8 L 73HP
Место на Потекло:
Кина (Копно)
is_customized:
Yes
Ладење:
Вода за ладење и Масло за подмачкување
Производи во категоријата